خرما مجول از بازارپسندترین انواع خرما است که طرفداران بسیاری دارد و در بازار ایران در دسته گران ترین خرماها قرار می گیرد.

 

خرما مجول چیست

خرمای مجول از ارقام خرما صادراتی محسوب می شود که با ظاهر یک دست و یک اندازه روانه فروش به بازار دیگر کشورها می گردد.

این نوع خرما به نسبت گوشته خود هسته بزرگی دارد، پوست این خرما نازک بوده و گوشت این محصول لطیف و خوشمزه است.

خرما مجول در دو نوع نیمه خشک و رطب در بازار وجود دارد که نوع نیمه‌ خشک آن ها قبل از رسیده شدن کامل برداشت می شوند، اما رطب این محصولات پس از رسیده شدن کامل به بازار عرضه می شود.

آنچه که موجب متمایز نمودن خرمای مجول نسبت به خرماهای دیگر شده است اندازه بزرگ تر این خرما است، خرما مجول در نوع رسیده حدود ۷ سانتیمتر بوده و طعم شیرینی دارد.

نخل خرما مجول متفاوت با دیگر نخل های خرما است و همین امر سبب می‌ شود تا خرمای مجول که از این نخل ها به دست می آید اندازه های متفاوتی داشته باشد.

معمولاً این نوع خرماها در بازار به دو نوع خرما مجول جامبو و خرما مجول سوپر جامبو تقسیم بندی می گردند.

تفاوت اندازه خرماها به دلیل کوددهی و تغذیه گیاه و ساختار خاک و آب و هوا است، خاستگاه اصلی این خرما کشور مراکش می باشد.

اما امروزه در کشورهایی مثل ایران، عراق، عربستان، مصر، اردن و فلسطین هم بهره برداری از نخلستان های این خرما به صورت انبوه انجام می شود.

خرما مجول در بازار ایران از نوع سورت شده و با کیفیت با قیمت بالاتری به نسبت دیگر خرماها به فروش می رسد.

این خوراکی در بسته‌ بندی‌ هایی با اوزان متعدد آماده فروش به کشورهای دیگر نیز می شود و از خرماهای صادراتی به شمار می رود.

خرماهای مجول صادراتی دارای رنگ تیره هستند و طبع آن ها شبیه به طعم کارامل است، این نوع خرماها از شیرین ترین خرماها هستند که به دلیل قند و کالری بالا جزء خوراکی های سیر کننده می باشند.

خرما مجول خواص بسیار زیادی برای بدن دارد، قند موجود در این خوراکی از نوع طبیعی بوده و شاخص گلوکز آن بالا نیست، به همین خاطر برای بیماران دیابتی از خوراکی های مجاز است.

آنتی اکسیدان و فیبر موجود در خرما آنتی اکسیدان و فیبر موجود در خرما مجول سبب محافظت از قلب می شود.

فیبر موجود در این خوراکی موجب کاهش کلسترول های بدن موجود در خون شده و شریان های قلبی را پاکسازی می نماید.

خرید عمده خرما مجول

خرمای مجول از محصولات گرمسیری است که بیشتر در آب و هوای مناطق گرم کشور کشت می شود.

تولید عمده این خوراکی در شهرهای جنوبی کشور مثل خوزستان، کرمان و جیرفت به صورت انبوه انجام می‌ شود و انواع خرما مجول به صورت عمده به بازار عرضه می‌ شوند.

متقاضیان خرید خرما برای تهیه خرما مجول اقدام به خرید عمده آن ها می نمایند، این خرماها از محصولات با ماندگاری بسیار بالا هستند.

در مدت زمان نگهداری در سردخانه ها بافت این خوراکی ها و کیفیت آن ها آسیب نمی بیند، در واقع خرید عمده خرما حدود یک ماه قبل از ماه رمضان رونق بالایی پیدا می نماید.

در این زمان میزان فروش خرما تا حد زیادی افزایش پیدا می‌ کند و دلیل آن هم افزایش میزان مصرف خرما در ماه مبارک رمضان است.

به دلیل این که میزان مصرف خرما در ماه رمضان بیشتر می‌ شود، فروشندگان خرما آن ها را به صورت عمده از کشاورزان و تولیدکنندگان خریداری می نمایند.

در مواقع خرید عمده خرما مجول دولت برای این که بتواند قیمت فروش عمده خرما را در بازار تنظیم نماید اقدام به فروش عمده این خوراکی با قیمت تنظیم بازار می کند.

در زمان‌ های دیگر سال فروشندگان خرما برای خرید عمده خرمای مجول به صورت مستقیم به تولیدکنندگان مراجعه می نمایند.

در واقع مراجعه مستقیم به تولیدکنندگان سبب می شود تا واسطه ها حذف شوند و قیمت خرید این محصولات مناسب تر گردد.

معمولا نمایندگی های فروش و عرضه مستقیم خرما این خوراکی را با نرخ تولید به فروش می‌ رسانند و همین یک مزیت برای مراجعه به این مراکز فروش است.

خرید عمده خرما از تولیدکنندگان و نمایندگی های فروش به صورت کیلویی و بسته بندی شده امکان پذیر است.

نمونه های بسته بندی شده از خرماهای مجول که به صورت عمده به فروش می رسند کیفیت بالاتری داشته و البته قیمت بیشتری هم دارند.

قیمت خرما مجول

خرما مجول که از بهترین نوع خرماها برای خرید است، در بازار فروش این محصولات با قیمت های متعدد به فروش می رسد.

عوامل بسیار زیادی بر قیمت فروش خرما مجول تاثیر می گذارند که مهم ترین آن ها منطقه برداشت خرما مجول است.

مرغوب ترین نوع خرما مجول در استان‌ بوشهر، بیشترین میزان برداشت را دارد و خرماهایی که از این شهر به بازار عرضه می شوند در رده کیفی بالایی قرار دارند.

عامل دیگر سایز و اندازه خرما مجول است، این نوع خرما با اندازه های متفاوت تولید می شود و خرما مجول هایی که اندازه درشت تر دارند با نرخ بیشتری به فروش می رسند.

وزن بسته‌ بندی این نوع خرما نیز عامل دیگری در تعیین قیمت آن است که معمولاً هر چه وزن بسته بندی خرماها بیشتر باشد، قیمت فروش آن ها مناسب تر می گردد.

به دلیل این که ماندگاری خرما مجول نسبت به سایر خرماها بیشتر است قیمت فروش آن ها نیز به مراتب افزایش پیدا می کند.

متقاضیان خرید عمده خرما مجول برای این که بتوانند از نرخ فروش این محصولات به صورت روزانه مطلع شوند می توانند به نمایندگی ها فروش اینترنتی خرما مراجعه نمایند.

این شرکت فروش اینترنتی نیز امکان ثبت سفارش اینترنتی و تلفنی خرما مجول را فراهم نموده است که متقاضیان خرید خرما برای سفارش این محصول کافی است که از طریق راه های ارتباطی با این مجموعه در ارتباط باشند، یکی از راه‌ های ارتباطی با این مجموعه پر نمودن فرم مربوطه است.

با تکمیل نمودن فرم قرار گرفته در سایت، کارشناسان فروش این فروشگاه در اسرع وقت با شما تماس می‌ گیرند و شما را برای خرید بهترین نوع خرما راهنمایی می نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *